Dobre praktyki i funkcjonowanie dialogu społecznego- wizyta studyjna

W listopadzie odwiedzili nas członkowie Zachodniopomorskiej Sieci Organizacji Wspierających KOMPAS. Było ciekawie, owocnie i skutecznie.

Spotkanie rozpoczęło się w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych. Prócz rozmów ze specjalistami z zakresu współopracy samorządów z OP, nasi goście z Koszalina uczestniczyli w warsztacie z Piotrem Wołkowińskim. Choć Gdynia i jej zasoby kusiły by pozostać tam dłużej- już popołudniem wsłuchiwali się w opowieści elbląskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. 
Nasi lokalni liderzy podzielili się wiedzą i doświadczeniem z działaniań  podejmowanych przez Sieć Wspierania Rozwoju Lokalnego HEROLD, Sieć Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur ATOMY.

Nocna regeneracja sił (na elbląskiej starówce) pozwoliła na efektywne uczestnictwo w kolejnym dniu wizyty studyjnej, a jego program również był odpowiedzią na oczekiwania naszych gości. 
Małgorzata Woźna ze Stowarzyszenia ESWIP przedstawiła dobre praktyki w zakresie współpracy i funkcjonowania dialogu społecznego między OP a lokalnymi samorządami. W temat doskonale wkomponowało się występienie Pełnomocnika Prezydenta Elbląga ds Organizacji Pozarządowych dot. budżetu  obywatelskiego, konsultacji społecznych, Elbląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.


Na koniec -Suchacz- Kaperska Wioska, a tam uzupełniając siły podczas pysznego obiadu, uczestnicy wizyty wysłuchali jak współpraca lokalnych organizacji pozarządowych wygląda w gminie Tolkmicko.