Moja społeczność, moja gmina i my - radni, urzędnicy. Szkolenie- DRUGA EDYCJA

W dniach 5-6 listopada, w Hotelu Miłomłyn Zdrój Medical Spa & Vitality odbędzie się szkolenie dla radnych, urzędników, pracowników jst. Ogromnym atutem jest prowadzący je trener, nasze, jako organizatora, doświadczenie oraz tematyka szkolenia odpowiadająca na aktualne i przyszłe potrzeby samorządów. Jeśli jest dla Państwa ważne, by cieszyć się niesłabnącym zaufaniem społecznym, to zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia.

Zarządzanie gminą to połączenie odpowiedzialności wobec przepisów z jednej strony oraz możliwości rozwoju lokalnego z drugiej. Nasze szkolenie to odpowiedź na frustrację wielu radnych i urzędników spowodowaną wieloma ograniczeniami w ich pracy. Niech brak odpowiednich środków finansowych oraz częściowe tylko wykorzystanie  siły lokalnych wspólnot nie będą dla Was przeszkodą w działaniu! Można inaczej


 

Szkolenie poprowadzi Piotr Wołkowiński, specjalista od zmiany i innowacji społecznych. Konsultant w dziedzinach takich jak rozwój zrównoważony, polityka społeczna, ekonomia społeczna, nowe formy zarządzania. Obywatel brytyjski, po 35 latach pracy we Francji mieszka i pracuje od 4 lat w Polsce. Doradca prezydentów miast w rewitalizacji lub polityce społecznej, architekt procesu budowy partycypatywnej planu wsparcia ekonomii społecznej na Pomorzu.

 

 

 

Tematyka szkolenia

 • Zapoznanie z propozycjami Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w sprawie finansowania rozwoju lokalnego.
 • Przygotowanie strategiczne samorządów do nowego okresu programowania UE 2014-2020 oraz funduszy norweskich, które mają służyć przygotowaniu inwestycji infrastrukturalnych jednostek samorządu terytorialnego.
 • Polityczna rola jednostek samorządu terytorialnego, a jednostka samorządu terytorialnego jako administracja.
 • Demokracja reprezentatywna a demokracja partycypatywna.
 • Roszczeniowość a współpraca.
 • Czym różni się autentyczna współpraca od partnerstwa jedynie na papierze?
 • Jak zmienić mieszkańca - konsumenta w mieszkańca - współtwórcę lokalnej jakości życia?

 

Dlaczego warto wziąć udział w tym szkoleniu?

 • Świetny, niebywale doświadczony i komunikatywny trener
 • Możliwość wymiany doświadczeń
 • Zapoznanie się z dobrymi praktykami z Francji, Wielkiej Brytanii i Polski
 • Korzystna cena
 • W 100% wykorzystany czas.
 • Wyższe kwalifikacje to lepsza, efektywniejsza praca i większe zadowolenie
 • Wyjątkowo atrakcyjne miejsce prowadzenia szkolenia

 

Cena za jedną osobę - 540 zł (zawiera koszty dwudniowego szkolenia, materiałów szkoleniowych, noclegu, wyżywienia, nie zawiera kosztów dojazdu na miejsce szkolenia)

Termin: 5-6 listopada 2012 r.
termin składania zgłoszeń upływa dnia 25 października.

Szkolenie odbywa się w Hotelu  Miłomłyn Zdrój Medical Spa & Vitality (http://www.milomlynzdroj.pl/), dla wszystkich uczestników możliwość korzystania z basenu, saun, jacuzzi, sali fitness.
  Zgłoszenia:
Aleksandra Olszewska
a.olszewska@adrem.elblag.pl
tel: 55 230 40 36

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - POBIERZ