Poznaj turystykę emocji

Poznaj turystykę emocji

POZNAJ TURYSTYKĘ EMOCJI. Miejsca z Duszą można odwiedzić na jeden, dwa lub trzy dni. Z przyjemnością dopasujemy się do Państwa oczekiwań.

WIZYTY STUDYJNE DO MIEJSC Z DUSZĄ

To tutaj - w "Miejscach z Duszą" - przeszłość zderza się z teraźniejszością tworząc nową jakość życia na wsi, która wyzwala w mieszkańcach energię do działania.  Miejscowości wspólnie utworzyły ofertę, która daje możliwość poznania uroków wsi oraz obcowania z tradycją, kulturą i naturą.  Wyjątkowość każdej miejscowości to ciężka praca mieszkańców, którzy postarali się, by turysta doznał tu najlepszych emocji. Właśnie dla nich warto - przyjechać, zobaczyć, poczuć i wrócić do magicznych "Miejsc z Duszą"!Zapraszamy na  warsztaty dla małych i dużych.

Przykładowy program w Łęczu- Wiosce Wiatru i Podcieni

Podcieniowy poczęstunek- ciasto, kawa, herbata, ziołowe/zielone przysmaki

Od nasiona do ubrania- Pracownia Rzemiosł Dawnych

Uczestnicy zapoznają się z historycznymi sposobami pozyskania włókna z roślin. Zobaczą i użyją dawnych narzędzi do obróbki roślin włóknistych, zobaczą jak rośnie len lub konopie. Będą mogli spróbować przędzenia wełny owczej, lub lnu na kołowrotku lub wrzecionie i utkać własny pasek wełnianej tkaniny.

Zapraszamy również do wypieku chleba w piecu chlebowym.

Spacer trasą historyczną „Szlak jarów, wąwozów i lanzańskich pagórków”

Żywe lekcje historii i przyrody dostarczają wszystkim przybyłym mnóstwa wrażeń i emocji. Podczas trasy grupie towarzyszy przewodnik, który edukuje, opowiada i odpowiada na pytania ciekawskich. Uczestnicy mają do wyboru dwie trasy:

* trasę historyczną "Od pruskich grodzisk do domów podcieniowych" związaną z przebogatą architekturę oraz niezwykłą historią Łęcza - jednej z najstarszych wsi w Europie;

* trasę przyrodniczą "Szlakiem jarów, wąwozów i lanzańskich pagórków", podczas której zapoznają się z lokalnymi ziołami, zobaczą "prastare sady i rośliny", poznają historię produkcji szafranu w Łęczu, przejdą się zabytkowymi "alejami przyrodniczymi" oraz wzgórzami i jarami o najbardziej czarujących nazwach w okolicy.

Obiad we Wiosce Wiatru i Podcieni