Jak funkcjonują grupy?

Jak funkcjonują grupy?

Czy każda, niezależnie od tego, po co została utworzona, działa według tego samego schematu? Jak oswoić emocje i o nich rozmawiać? I jakie są narzędzia skutecznej komunikacji?

Podczas weekendowego szkolenia nasze trenerki: Małgosia Woźna i Kamila Kulpa wraz z grupą Nauczycielek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku, poszukiwały odpowiedzi na te i wiele innych pytań, związanych z tym, co się dzieje w klasie szkolnej.

Koncentracja na rozwiązaniach to podstawa naszych szkoleń - mówi Małgosia. Chcemy, by narzędzia i metody, którymi pracujemy z różnymi grupami, znalazły zastosowanie również w szkołach, by uczniowie byli wspierani przez swoich nauczycieli, a nauczyciele z pełną świadomością wykorzystywali to, czego nauczą się na szkoleniach.

To nie jedyna grupa, z którą pracujemy w ramach cykli szkoleniowych: Nauczyciel jako coach, tutor, trener. Coraz więcej szkół zwraca się do nas z propozycją współpracy w tym zakresie. Szkolimy warsztatowo, w oparciu o aktywne narzędzia oraz rzeczywiste problemy/potrzeby naszych Uczestników. Dlatego nasze szkolenia są skuteczne i cieszą się coraz większym zainteresowaniem.